+421 910 109 109
kontakt@tvojeokno.sk

Často kladené otázky

Sme odborníci na plastové a hliníkové okná. Ročne namontujeme a dodáme tisíce okien po celom Slovensku. 
U nás si viete vybrať zo širokej škály farieb a tvarov za výhodnú cenu. Vyhovieme Vašim požiadavkám.

Tu je ukážka našich prác.

Samozrejme. Okná dodávame aj montujeme po celom Slovensku.

Ako vlastne vzniká kondenzácia? Kondenzácia alebo rosenie vznikne vtedy, keď sa teplý a vlhký vzduch stretne s chladnejším povrchom. V prípade okien môže byť príčin hneď niekoľko. Dobrou správou je, že vo veľkej väčšine prípadov nie sú na vine samotné okná (naopak väčšinou je to známka toho, že okná dobre tesnia). Problém je skôr v spôsobe ich používania.

  • Rosenie okenných skiel z vonkajšej strany je signálom, že okná majú vynikajúce tepelno-izolačné vlastnosti. Vonkajšie sklo sa v tomto prípade ochladzuje viac, ako je teplota okolia a neohrieva sa prestupom tepla z vnútra von. Nejde teda o chybu, ale o prirodzený jav v dôsledku premenlivého vonkajšieho počasia, ktorému ťažko rozkážeme.

  • Rosenie v priestore medzi sklami je spôsobené tým, že do priestoru medzi sklami, ktorý má byť správne hermeticky uzavretý, vniká vzduch. Môže to byť spôsobené prasklinou na skle alebo netesnosťou rámčeka a spojenia skiel. Každopádne v tomto prípade ide o chybu na okne, ktorú v prípade, že ste sklo alebo rámček nepoškodili sami, ihneď reklamujte.

Najčastejšou príčinou rosenia okien z vnútornej strany je vysoká vlhkosť v miestnosti. S ňou sa môžete stretnúť nielen v novostavbách, ale aj v starších domoch alebo dokonca i v panelákoch. V niektorých účelových miestnostiach, ako sú kúpeľne alebo práčovne, sa s vyššou vlhkosťou počíta. I tak by ste mali mať pri kúpaní alebo sprchovaní zatvorené dvere, aby sa para zbytočne nešírila po domácnosti a rámy okien osušiť prípadne dezinfikovať. Vlhkosť zvyšuje tiež varenie (používajte digestory), sušenie bielizne, príliš veľa izbových rastlín.

Nežiaducej vlhkosti v interiéri zabránite správnym vetraním. Vetrať môžeme štrbinovým vetraním (poznáme ako ventilačka) alebo nárazovým vetraním(okno dokorán). 

Štrbinové dlhé vetranie však neodporúčajme, pretože dochádza k výraznému ochladeniu okenného ostenia a vzrastá nebezpečenstvo vzniku kondenzačnej vody, teda tvorenia plesní. Pri nárazovom vetraní treba na krátku chvíľu (4 až 10 minút) otvoriť okno dokorán. Dôjde k rýchlej výmene vzduchu pri minimálnych energetických stratách. Toto vetranie praktikujte niekoľko krát denne.

Každé izolačné sklo má ako konštrukčný prvok použitý dištančný rámček. Platí to pre izolačné dvojsklo aj trojsklo. Dištančný rámček oddeľuje jednotlivé sklá od seba  a zároveň ich na kraji spája a drží.

Ukázalo sa, že jedným z najslabších miest na izolačnom skle je dištančný rámček na okrajoch skla a taktiež miesto, kde sa spája sklo s rámom okna.

Úlohou energeticky úsporného okna je predovšetkým obmedzenie strát tepelnej energie cez okno a to Vám zabezpečí TEPLÝ RÁMIK (okrem strát Vám teplý rámik zabezpečí nulové rosenie okien)

Aby bola zachovaná funkčnosť otváravo-sklopného kovania pre plastové okná a balkónové dvere, je potrebné urobiť aspoň raz ročne nasledujúce úkony:

  • Pohyblivé časti kovania premazať technickou  vazelinou.
  • Gumové tesnenie umyť a natrieť silikónovým olejom.

Nové okná sú nenáročné na údržbu a majú dlhú životnosť ktoré Vám zabezpečia skvelú tepelnú a zvukovú izoláciu. Môžete si vybrať okná zo širokej škály výrobcov, ktorí ponúkajú kvalitné okná z rôznych materiálov.Nové okná sa dodávajme v širokej palete typov a farebných vyhotovení. K oknám je možné dodať doplnky (vnútorné žalúzie, sieťky proti hmyzu, vonkajšie rolety, vnútorné a vonkajšie parapety) podľa Vašich požiadaviek.

Staré okná Vám odnesieme ihneď po montáži nových okien.

Starostlivosť o garážovú bránu je základom pre dlhú a bezproblémovú funkčnosť brány počas jej životnosti. Niektoré pohyblivé časti kovania a pántov brány treba čas od času namazať. Podobne ako pri dverách sa trenie časom zvyšuje a novým mazadlom zabezpečíte opäť plnú funkčnosť všetkých komponentov. 

Na zameranie garážovej brány potrebujeme zistiť tieto rozmery:

VN – výška nadpražia
ŠSO – šírka stavebného otvoru
VSO – výška stavebného otvoru
ĽO – ľavé ostenie
PO – pravé ostenie
ZHS – zastavaná hĺbka stropu